D.Matvejev

Spalio 15 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 45 min. (vienos dalies)
Premjera – 2022 m. gegužės 20 d.

Lietuvos rusų dramos teatras

„Medėja svetimšalė“ – spektaklis Jeano Anouilh'o, Aleksandro Sekulovo, Konstantino Kavafio, Rainerio Maria Rilke's ir Marinos Cvetajevos kūrinių motyvais.

Režisierė, inscenizacijos autorė, šviesos dailininkė – Diana DOBREVA
Scenografė, kostiumų ir projekcijų dailininkė – Mira KALANOVA
Kompozitoriai – Yavor KARAGITLIEV, Petia DIMANOVA
Režisieriaus padėjėja – Eglė KUZIENĖ

Vaidina: Medėja – Jelena ORLOVA, Jasonas – Valentin NOVOPOLSKIJ, Kreontas – Dmitrij DENISIUK, Auklė – Jekaterina MAKAROVA, Auklė – Vera STASENIA, Pasiuntinys – Artur SVOROBOVIČ, Kreusa, Jasono sužadėtinė – Juliana VOLODKO, Kreusos motina – Jevgenija KARPIKOVA, Apsirtas – Telman RAGIMOV, Valkata – Viačeslav LUKJANOV, Mirtis – Anastasija ŠPAKOVSKAJA.

Bilieto kaina – 12; 15; 18 Eur. 
Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt

Pirkti

Lietuvos rusų dramos teatras pristato režisierės Dianos Dobrevos premjerinį spektaklį „Medėja svetimšalė“, kuriamą Jeano Anouilh'o, Aleksandro Sekulovo, Konstantino Kavafio, Rainerio Maria Rilke's ir Marinos Cvetajevos kūrinių motyvais.

Galingoji burtininkė Medėja, Kolchidės valdovo dukra ir saulės dievo Helijo anūkė, įsimylėjusi argonautų vadą Jasoną, padeda jam pagrobti Aukso vilną. Pabėgusi su Jasonu į Graikiją, Medėja čia pagimdo du sūnus. Jie rado pastogę Korinte, kur po kelerių metų Jasonas nusprendė vesti vietinio karaliaus dukrą. Ir tada Medėja nusprendžia atkeršyti...

„Antrą kartą statysiu spektaklį pagal Medėjos mitą – pirmasis buvo seniai, prieš 15 metų, ir tuomet pagrindinį dėmesį skyriau kitkam, tai buvo asmeniškesnis, intymesnis pastatymas, pagrįstas vyro ir moters ryšiu. Dabar susitelksime į išvarymo, tremties kontekstą – kaip valstybės politika ir interesai gali paversti žmogų žudiku ir įstumti jį į nuodėmę“, – sako režisierė Diana Dobreva.

Viena iš sėkmingiausių ir žinomiausių Bulgarijos režisierių D. Dobreva savo kūrybinę karjerą pradėjo kaip aktorė, sukūrė dešimtis pagrindinių vaidmenų Bulgarijos ir Prancūzijos teatruose, tapo bulgarų kinematografo žvaigžde, pelnė Geriausios aktorės įvertinimą Bulgarijos kino festivalyje „Auksinė rožė“. 2022 m. kovo 8-sios proga Europos Sąjungos taryba pirmininkaujant Prancūzijai išrinko po vieną labiausiai įkvepiančią asmenybę iš kiekvienos Europos šalies. Bulgarijai atstovauti išrinkta režisierė D. Dobreva.

Nuo 2007 m. D. Dobreva režisuoja spektaklius ir yra pelniusi daugelį nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų. 2006 m. ji pastatė spektaklį „Medėja“ teatro laboratorijoje „Sfumato“ Sofijoje ir buvo apdovanota už geriausią režisūrinį debiutą, taip pat puikiai įvertintas jos spektaklis „Makbetas“, o jos režisuotas „Kazanova“ 2009 m. buvo parodytas garsiajame Avinjono teatro festivalyje Prancūzijoje. Nuo 2017 m. D. Dobreva yra Ivano Vazovo nacionalinio teatro vyriausioji režisierė. Naujausi jos spektakliai – „Kaligula“, „Odisėjas“, „Tėvas“, „Sūnus“ sėkmingai rodomi Bulgarijos teatruose.

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Programa

Visa programa