Feromonai

Spalio 24 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 30 min.
Premjera – 2023 m. spalio 21 d.

Juozo Miltinio dramos teatras

„Feromonai“ – vienos dalies spektaklis

Dramaturgas, režisierius, choreografas ir scenografas – Jo Strømgren
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė
Fotografas – Arvydas Gudas
Režisieriaus asistentė – Sigita Rutkauskaitė

Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Ieva Brikė, Tadas Gryn, Urtė Povilauskaitė, Toma Razmislavičiūtė, Joris Zaliauskas

Bilieto kaina – 10; 12 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

Naujausias norvegų režisieriaus  Jo Strømgren spektaklis FEROMONAI atvyksta į XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalį Varėnoje!

Feromonai – tai kvazi-filosofinė melodrama apie meilę, pasižyminti jaudinančia pradžia, nuostabiu viduriu ir stulbinančia pabaiga. Ji patikima kaip mokslinė tezė, tačiau kartu išmoninga kaip vienas iš Pikaso gerųjų laikų paveikslų. Kam sėdėti namie ir skaityti enciklopediją, jei visus atsakymus į turimus klausimus galite gauti iš vieno vienintelio spektaklio? Daug žmonių, siekdami romantiškų patirčių, keliauja į Paryžių, tačiau po šio spektaklio labiau tikėtina, jog ims keliauti į Panevėžį. Nepamirškite rezervuoti bilietų pusė metų į priekį. Vieniši žmonės taip pat priimami.

Šis pastatymas – tai bandymas atgaivinti „photo drama“ (liet. nuotraukos drama) žanrą, kuris iki prasidedant interneto erai buvo populiaria moterų žurnalų rubrika. Šios ypatingai konservatyvaus, tačiau viliojančio turinio istorijos Vakarų kultūroje galimai reprezentavo melodramos piką. Dėl svarių priežasčių žanras išnyko, tačiau galbūt jis nusipelno būti prikeltas? Melodramatiškasis vaiduoklis grįžta, vaidenasi mūsų kasdienybėje ir viešuose pokalbiuose, kartodamas savo mantrą „daug jausmų, bet mažai turinio“.

Jo Strømgren (g. 1970) yra norvegų kilmės choreografas, režisierius ir dramaturgas. Jo kūrybai būdingi tarpdiscipliniškumas, fizinis humoras ir nonsensinė kalba. Lietuvai kūrėjas pažįstamas nuo savo karjeros su „Jo Strømgren Kompani“ kolektyvu pradžios – 1998-aisiais metais Lietuvos Nacionaliniame teatre įvyko pirmosios šio kolektyvo gastrolės, o 2001-aisias metais, kartu su Lietuvos šokio informacijos centru, Lietuvos publikai buvo pristatyta spektaklio „Ten“ (angl. „There“) premjera.

2018-aisias metais režisierius sugrįžo į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą ir pastatė spektaklį „Durys“, kuris pelnė net keturis „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus. Šiuo metu Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre statoma antroji režisieriaus premjera „Ruletė“. „Feromonai“ bus trečiasis Jo Strømgren darbas Lietuvoje su vietiniais aktoriais.

Programa