Foto Laura Vansevičienė

Spalio 26 d. 11.00 val.

Trukmė – 90 min.
Premjera – 2023 m. gegužės 27 d.

Vilniaus teatras „LĖLĖ“

Vilniaus teatro „LĖLĖ“ spektaklis vaikams „Karlsonas“ pagal Astridos Lindgren knygos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ inscenizaciją

Režisierius – Ainis STORPIRŠTIS
Inscenizaciją iš švedų kalbos vertė – Gabrielė MACAITĖ
Dailininkė – Neringa KERŠULYTĖ
Kompozitorius – Arturas JELINAS
Šviesų dailininkas – Pijus VASILIAUSKAS
Choreografas – Kipras CHLEBINSKAS

Vaidina: Indrė VĖLYVYTĖ, Dainius TARUTIS, Eliza BONDARENKO, Šarūnas GEDVILAS, Sigita MIKALAUSKAITĖ, Almira GRYBAUSKAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI, Deivis SARAPINAS, Asta STANKŪNAITĖ, Justina JUKONYTĖ.

Bilieto kaina – 6 Eur. Bilietus platina Varėnos kultūros centro kasa.

Išvaizdus, protingas ir apvalainas vyrukas pačiame jėgų žydėjime – geriausias išdaigininkas, o ir apskritai viskas pasaulyje – kviečia kartu patirti kažką linksmo, smagaus ir juokingo! Prisijungusiems nuotykiai, galima sakyti, garantuoti, nes kitaip juk nebus čia ko veikti... Ir nurimkit, tiktai nurimkit, pamirškit visus menkniekius, baikit viską apsunkinti ir pasileiskim stogais pirmyn!

Pagal viso pasaulio vaikų mylimos švedų rašytojos Astridos Lingren knygą „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ pastatytas spektaklis – jau trečiasis Ainio Storpirščio režisūrinis darbas „Lėlės“ teatre. Čia, kaip ir ankstesniuose režisieriaus kūriniuose – „O Viešpatie, Vilnius! ir „O Viešpatie, Lietuva!“ – žiūrovų laukia greitas spektaklio tempas, absurdo estetika, daug humoro ir saviironijos. Karlsono, Mažylio, Freken Bok, plėšikų ir visų kitų veikėjų gyvenimai, nuspalvinti muzika, dainomis ir šokiais, scenoje virte verda – tiek ant žemės, tiek ir ant stogo.

Pasak Ainio Storpirščio: „Tai, ką Mažylis veikia su Karlsonu, yra visiškai kreizi – tas mane labiausiai ir traukia. Kaip ir toks suplanavimo, įsivaizdavimo ir realybės neatitikimas... Vieną dieną gyvenimas ima ir įskrenda pro langą, nepriklausomai nuo to, kuriame aukšte gyveni! Norisi pasakyti, jog ir gerai, kad būna baisu, ir gerai, kad būna liūdna – visa tai yra svarbi tapimo suaugusiu dalis.“

Spektaklio sukūrimą rėmė LR kultūros ministerija

Programa