Violeta Ganusauskienė
Violeta Ganusauskienė
Niekada nesivaikiau viešumo ir neprašiau, kad apie mane rašytų ar girtų. Man tai nerūpėjo. Ir dabar nėra labai svarbu. Nes žinau vieną dalyką, kad daugelis žmonių serga savęs susireikšminimu. Ir dar žinau, kad sėkmė ateina tik tada, kai tai, ką darai, darai su meile ir visu pajėgumu, o visa kita, patikėkite, nėra svarbu.
(,,Reikia ne vien svajoti, bet ir įgyvendinti savo svajones“, Violeta Ganusauskienė/Veidas.lt)
Violetos Ganusauskienės sukurti prizai Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivaliui laukia laureatų.
Violetos Ganusauskienės sukurtas prizas.
Keramikės Violetos Ganusauskienės menas žinomas kone visame pasaulyje: jos keraminių gaminių galima įsigyti JAV, Pensilvanijoje, Rusijos didžiuosiuose miestuose − Maskvoje, Sankt Peterburge, Ispanijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, be to, Prancūzijoje, ant Monmartro kalvos, veikia jos dirbinių galerija, kurią lanko ne tik prancūzai, bet ir čia atvykstantys turistai. Meniškomis Violetos sukurtomis skulptūrėlėmis apdovanojami įvairių respublikinių konkursų laureatai: operos ir baleto Metų solistai, kasmetinio konkurso ,,Gerumo Angelo skrydis“ laureatai ir kt.
Prizą ,,Geriausias festivalio spektaklis“ 2011 m. Anželikai Cholinai įteikia Varėnos meras Vidas Mikalauskas.
Dailininkė Violeta Ganusauskienė prizus Varėnos Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureatams sukūrė 2015–2019 metais. 2017-aisiais meniškus keramikos dirbinius ji pateikė neatlygintinai − padovanojo festivaliui.
Onutė ir Algirdas Guntulioniai. Asmeninio albumo nuotr.
Onutė ir Algirdas Guntulioniai
Abu menininkai yra varėniškiai, vilnos vėlimo meistrai. Pasirodo iš vilnos įmanoma nuvelti neįtikėtinas formas: paveikslus, skraistes, šalius, skrybėlaites, beretes, sukneles, šlepetes, veltinius batus. Rankdarbiams naudoja merinosų vilną, šilką.
Vėlimas − malonaus pomėgio, nemasinės gamybos meninės idėjos, kantrybės ir rankų šilumos rezultatas. Tai mūsų senolių vėlimo tradicijų tęsinys, noras natūraliais rankdarbiais iš vilnos sušildyti savo šeimą. Tai ir puiki dovana artimam draugui, giminaičiui. Vilna dėl savo unikalių ypatybių naudojama visais metais. Ji it gyva – visada palaiko malonią šilumą: kai karšta, vilnos plaukeliai pasišiaušia ir praleidžia orą, o kai šalta – priglunda ir šildo, − sako dailininkai.
Iš Onutės ir Algirdo rankų ,,Angelai“ atiteko ne vienam Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureatui. Šiuos ,,Giminių prizus“ menininkai kūrė 2015-2019 m.
Onutė ir Algirdas jau paruošę prizus festivalio laureatams. Asmeninio albumo nuotr.
Šokio teatro režisierė Anželika Cholina
Elvyra Teresė Petraitienė ir Rūta Indrašiūtė – Dzūkijos tautodailininkės motina su dukra
Iš amžių glūdumos kartu su dainomis ir šokiais, legendomis ir padavimais mes paveldėjome turtingą ir gausią simboliką bei ornamentiką, kuri liko išraižyta ant senovinių buitinių daiktų – rankšluostinių, skrynių, verpsčių, išliko juostose ir prijuostėse. Šie simboliai, ženklai ir ornamentai pasakoja mums apie senąją baltų kosmologiją, religinę patirtį. O keramikės Elvyros skulptūrose virsta dvasingiausiais iš piešinių. Pasklidę skulptūrų plaukų sruogose, drabužių klostėse, prašmatniose karūnose, jie virsta jaudinančia kelione ir mirguliuojančiu pasakojimu, kuris mus sujungia, susieja su praeitimi ir žeme, pakylėja ir pažadina..
(,,Kviečia lietuviškų Deivių paroda…“, Daina Bajerčiūtė Zelkevičienė, alkas.lt)
Elvyra Teresė Petraitienė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, turi Lietuvos meno kūrėjo statusą, yra juodosios keramikos ir monumentaliosios skulptūros menininkė. 2007 m. jai buvo įteiktas apdovanojimas ,,Už netradicinio verslo plėtojimą“.
2011 m. išleistas Elvyros Petraitienės albumas ,,Pažadintas Merkinės molis“.
2013 m. Elvyra Teresė Petraitienė apdovanota ,,Sidabrine bite“ ir Varėnos savivaldybės kultūros premija už keramikos tradicijų puoselėjimą, ypatingą tradicinio ir profesionalaus meno dermę, vienetinius, išskirtinius keramikos kūrinius Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantams ir Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.
Rūta Indrašiūtė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, nuo 2006-ųjų metų turi meno kūrėjo statusą, yra surengusi ne vieną autorinę, taip pat dalyvavo daugelyje parodų su kitais kūrėjais ir Lietuvoje, ir užsienyje – Čekijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje. 2005 ir 2009 m. laimėta I vieta ir ,,Aukso vainikas“ regioninėje konkursinėje parodoje – dukart tapo geriausia Dzūkijos liaudies meistre, 2005 ir 2007 m. užimta I vieta konkurse ,,Dzūkiškas suvenyras“. 2018 m. ji tapo geriausia menininke konkurse ,,Aukso vainikas“. Rūtos dirbinių yra įsigiję Italijos, Japonijos, JAV, Lenkijos kolekcininkai, Lietuvos muziejai. Rūtos sukurtas švilpynes 2010 m. sertifikavo LR žemės ūkio ministerija.
2019 m. Rūta Indrašiūtė apdovanota Varėnos savivaldybės kultūros premija ir kultūros ir meno tarybos ,,Sidabrinės bitės“ ženklu už aktyvią kūrybinę veiklą, senųjų tradicijų puoselėjimą, aukštą meistriškumo lygį ir puikius pasiekimus keramikos srityje bei Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje.
Apdovanojimų prizus Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureatams Elvyra Teresė Petraitienė ir Rūta Indrašiūtė yra sukūrusios 2010-2014 metais.