Rytoj buvo vakar

Spalio 12 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 10 min.
Premjera – 2022 m. kovo 15 d.

Valstybinis jaunimo teatras

Fantastinė dokumentika „Rytoj buvo vakar“

Režisierius – Aidas GINIOTIS
Režisieriaus sistentas – Tauras ČIŽAS
Dalininkas – Laura LUIŠAITYTĖ
Video menininkas – Vaidas LEKAVIČIUS

Vaidina: Ieva KANIUŠAITĖ, Neringa VARNELYTĖ, Aldona BENDORIŪTĖ – GADLIAUSKIENĖ, Janina MATEKONYTĖ–ANTANĖLIENĖ, Gediminas STORPIRŠTIS, Nerijus GADLIAUSKAS.

Bilieto kaina – 10; 12 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems – 8 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.kakava.lt 

Fantastinė dokumentika

...Žmonės naikins vienas kitą.

Žmonės naikins gamtą ir pasaulį... Uždraus Dievą... Uždraus Velnią... Visi pamirš visas paslaptis... Visus valdys pinigai... Žmonės taps paklusniais robotais. Patys dauginsis ir kurs robotus... Globalus tinklas pakeis smegenis... Vartojimas pakeis mąstymą... TAI JAU BUVO AR TIK BUS?

...Prisikels Nojus ir vėl sumeistraus arką... Vanduo dings... Saulės sistemoje po sprogimų atsiras daugiau planetų... Žmonės kelsis į Žemės pakaitalą Terra Soror... Laikas nebebus kliūtis... Bus klonuotas Einšteinas... Ant klonų galvų kris kinetiniai obuoliai... TAI BUS?

Ir kažkada kažkas galbūt vėl pasakys: TAI JAU BUVO.

Spektaklio kūrėjai kreipiasi į jauną žmogų ir stengiasi suprasti, kas formuoja jo vertybes, santykius su bendraamžiais ir tėvais. Ar šiuolaikinis jaunas žmogus yra pasirengęs stoti akistaton su tikrove, ar linkęs bėgti nuo jos? 

Pagrindinė veikėja, jauna mergina, išgyvena rūpesčius ir kelia kiekvienam bręstančiam žmogui kylančius egzistencinius klausimus. Kas yra asmeninė ir šalies laisvė, Tėvynė, patriotizmas? Kodėl svarbu suvokti praeitį? Kaip ji gali padėti gyventi?

Mergina keliauja į praeitį ir susitapatina su bendraamže paaugle, kuri penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kartu su mama buvo ištremta į Sibirą. Jas daug kas skiria, bet tikriausiai ir sieja. Keliaudama atminties, svajonių, fantazijų ir faktinės istorijos labirintais, mergina susiduria su realiu skausmu, patiria netektis, tačiau patenka ir į kuriozines bei šypseną keliančias situacijas. Kelionė ją brandina ir kelia naujus klausimus.

Ar tremties patirtys yra tik keli puslapiai istorijos vadovėlyje, kuriuos iškalame mokyklos suole ir vangiai prisimename valstybinių švenčių metu? Ir ar galime būti tikri, kad mūsų laisvė mums garantuota?..

Spektaklyje naudojama vaizdo medžiaga iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus rinkinių.

Programa