D.Matvejev

Spalio 19 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 30 min.
Premjera – 2021 m.

Valstybinis Kauno lėlių teatras

„Dievų miškas“ – spektaklis pagal Balio Sruogos romaną „Dievų miškas“ (N-16)

Pjesės autorė ir režisierė – Agnė SUNKLODAITĖ
Dailininkė – Giedrė BRAZYTĖ
Kompozitorius – Deividas GNEDINAS
Projekcijų dailininkė – Emilė MAIGYTĖ

Vaidina: Saulius BAGALIŪNAS, Dominyka BUDINAVIČIŪTĖ, Mindaugas ČERNIAUSKAS, Indrė ENDRIUKAITĖ, Remigijus ENDRIUKAITIS, Darius KRAPIKAS, Rokas LAŽAUNYKAS, Vigita RUDYTĖ, Laima STRAZDAUSKIENĖ.

Bilieto kaina – 12 Eur, moksleiviams – 8 Eur. Bilietai ir www.bilietai.lt (N-16).
Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Spektaklis sukurtas remiantis vieno ryškiausių lietuvių poeto, prozininko, dramaturgo, literatūros kritiko ir teatrologo B. Sruogos memuariniu romanu „Dievų miškas“, atskleidžiančiu II-ojo Pasaulinio karo metais Štuthovo (Lenkija) koncentracijos stovykloje patirtus išgyvenimus. Nenutolstant nuo originalaus teksto ir išlaikant ironišką pasakojimo toną (pastatyme naudojamas Stand up komedijos principas), spektaklyje vaizduojami prižiūrėtojų ir kalinių santykiai, lagerio hierarchija, sekinantys darbai, vargana buitis ir žmogaus orumą gniuždančios bausmės. 

Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, remdamasi sėkminga kūrybine patirtimi bei lėlių ir objektų teatro žanrinėmis galimybėmis, pastatyme  gvildena esminius klausimus apie žmogaus prigimtį: kas yra žmogiškumas? Kur yra riba tarp žmogiškumo ir nužmogėjimo? Ar šiandien mes dar pajėgūs suprasti holokausto baisumus ir išlikti budrūs, kad panašūs dalykai nepasikartotų? 

Spektaklio kūrėjų manymu, šiandien B. Sruogos „Dievų miškas“ kaip niekad aktualus. Žmonės linkę pamiršti didžiąsias istorijos pamokas. Deklaruojama atjauta, tolerancija, tačiau čia pat gebama pasibaisėti „kitokiais“ žmonėmis, tarsi pasąmonėje būtų trokštama tobulos rasės, sveikų ir šabloniškai „teisingų“ žmonių visuomenės. 

Ką galime padaryti, kad nepasikartotų II - ojo pasaulinio karo ar Sibiro tremties baisumai? Galbūt atsigręžti į save? Juk visi žmonijos nusikaltimai iš pradžių gimsta vieno ar kito individo sąmonėje. Kas tai nulemia?

Programa