„Kvėpavimas“ pagal Duncan McMillan pjesę „Plaučiai“

Spalio 2 d. 18.00 val.

Trukmė – 2 val. 20 min.
Premjera – 2021 m. gruodžio 11, 12 d.

Kauno miesto kamerinis teatras

„Kvėpavimas“ pagal Duncan McMillan pjesę „Plaučiai“

Režisierė – Agnija LEONOVA
Kompozitoriu – Demetrio CASTELLUCCI
Režisierės asistentė – Gintarė ŠMIGELSKYTĖ
Choreografė – Gintarė ŠMIGELSKYTĖ
Scenografija – Guoda JARUŠEVIČIŪTĖ
Video projekcijų dailininkas – Ričard ŽIGIS
Šviesų dailininkas – Dainius URBONIS

Vaidina: Inga ŠEPETKAITĖ, Šarūnas ZENKEVIČIUS

Bilieto kaina – 12 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems – 8 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt. 

Ar dažnai pagalvojate, kad planuojant šeimą svarbu atsižvelgti į klimato kaitą?

„Aš galėčiau skraidyti į Niujorką ir atgal kasdien septynerius metus... Ir vis tiek nepalikčiau tokio anglies pėdsako, kokį paliksiu pagimdžiusi vaiką. Du tūkstančiai tonų CO2. Tai Eifelio bokšto svoris. Aš pagimdysiu Eifelio bokštą.“ /iš pjesės/

Pora bando priimti svarbiausią gyvenime sprendimą – susilaukti vaiko. Jie išsilavinę, jie rūšiuoja atliekas ir rūpinasi pasaulio problemomis. Jiems rūpi žmonijos ateitis. Ir staiga jų šeimyninis klausimas tampa ypatingai sudėtingas. Jei per daug galvosi – niekada neapsispręsi. Jei paskubėsi – tai gali tapti pražūtimi. Vaiko pradėjimui reikia tinkamų priežasčių. Tik štai kokios priežastys yra tinkamos? Ir kas pirmiau bus sunaikintas – pasaulis ar santykiai? Režisierė Agnija Leonova kviečia į spektaklį pagal britų dramaturgo Duncano McMillano pjesę „Plaučiai“. Dramoje klimato kaita, kaip globalinės katastrofos simbolis (ar Damoklo kardas), kuria nerimą keliančią aplinką poros santykiams, daro įtaką jiems. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą – ar pora iš tiesų ieško sprendimo, ar vis dėlto, svarstydama apie pasaulį, bėga nuo savo santykių? Spektaklis ypatingai tinka poroms, kurios ieško prasmingo ir turiningo laiko praleidimo.

Koprodiuseris – VšĮ „Tartum be ribų“

Programa