spektaklis NT Drama

Spalio 23 d. 18 val.

Trukmė – 1 val. 30 min. (vienos dalies).

Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“

PREMJERA „NT DRAMA“ pagal Gabrielės Labanauskaitės pjesę (N-14)

Režisierė – Ieva STUNDŽYTĖ
Scenografė – Laura LUIŠAITYTĖ

Vaidina: Giedrius KIELA, Benita VASAUSKAITĖ, Jurgis MARČĖNAS, Justina SMIELIAUSKAITĖ, Matas PRANSKEVIČIUS, Lyja MAKNAVIČIŪTĖ.

Bilieto kaina – 20 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems – 15 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt

Tragikomiškoje vienos talentingiausių ir aktyviausių lietuviškos dramaturgijos kūrėjų Gabrielės Labanauskaitės pjesėje „NT Drama“ dramaturgė su lengvu subtiliu humoru, aštriai ir tiriančiai stebi, vertina ir vaizduoja, kokiu mastu asmeniniai norai ir svajonės (norint įsigyti nuosavą būstą) yra valdomi idealaus gyvenimo stereotipų, kuriais naudojasi nekilnojamojo turto paslaugų teikėjai.

Pjesėje „NT Drama“ atskleidžiama nekilnojamojo turto infrastruktūros manipuliacija utopijomis ir stereotipais, parodomas kapitalistinių spąstų mechanizmas, kuriuose labiausiai nukenčia silpnesnioji, socialiai ir finansiškai nesaugesnė žmonių dalis. Ši socialinė spektaklio tema dar labiau aktualizavosi pastarųjų metų pandeminiu laikotarpiu, išaugus NT kainų burbului ir žmonių desperatiškumui, bandant apsaugoti savo finansus ir beatodairiškai investuojant į bet kokį nekilnojamąjį turtą, o jauniems žmonėms susiduriant su kapitalistiniu absurdiškumu, bandant gauti paskolą iš banko ir įsigyti nuosavą būstą.

Pjesė „NT Drama“, dar nepristatyta Lietuvoje, bet jau pelniusi tarptautinę pjesių autorių premiją 2021 m. Heidelbergo (Vokietija) teatro festivalyje „Heidelberger Stückemarkt“.

Programa