foto D.Matvejev

Spalio 6 d. 10.30 val. ir 12.00 val.

Trukmė – 40 min.
Premjera – 2019 m. lapkričio 16 d.

Vilniaus teatras „LĖLĖ“

„Antis, Mirtis ir tulpė“ – lėlių spektaklis vaikams pagal Volfo Erlbrucho knygą

Režisierė ir scenarijaus autorė – Jūratė TRIMAKAITĖ
Dailininkė Cerise – GUYON (Prancūzija)
Kompozitorius Thomas – DEMAY (Prancūzija)
Šviesų dailininkas – Felix BATAILLOU (Prancūzija)

Vaidina: Sigita MIKALAUSKAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI, Almyra GRYBAUSKAITĖ, Deivis SARAPINAS/Karolis BUTVIDAS, Raimondas KLEZYS, Elvyra PIŠKINAITĖ.

Bilieto kaina – 6 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt
Rekomenduojama vaikams nuo 5 metų.
Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Mirtis visada šalia, dėl viso pikto. Bet nelaimes atneša ne ji, tai – gyvenimas... Beje, kaip tik jis atneša ir gerus dalykus – draugystę, pokalbius, žaidimus ir juos lydinčią šilumą. Šiek tiek keista, bet pažindami mirtį mes pažįstame ir gyvenimą bei atvirkščiai. Todėl kalbėtis apie tokius dalykus yra daug geresnis sprendimas nei slėptis ar nežinia kur sprukti. Lėlių spektaklis „Antis, Mirtis ir tulpė“ bando atskleisti tokių pokalbių svarbą bei supažindinti vaikus su gyvenimo pabaiga kaip su natūraliu gamtos cikliškumu, atsvaros gyvybei būtinybe.

Knygelės „Antis, Mirtis ir tulpė“, pasirodžiusios 2007 m. autorius, garsus vokiečių rašytojas ir dailininkas Wolfas Erlbruchas, 2006 m. buvo apdovanotas Hanso Christiano Anderseno medaliu, o 2016 m. pelnė ir svarbiausią tarptautinį vaikų literatūros apdovanojimą – Astridos Lindgren premiją. „Antis, Mirtis ir tulpė“ išversta daugiau nei į 20 kalbų, o 2018 m., vertėjos Rūtos Jonynaitės dėka, tapo pasiekiama ir Lietuvos skaitytojams.

Jūratė Trimakaitė, Prancūzijoje ir Lietuvoje kurianti lėlininkė, „Lėlės“ žiūrovams jau pažįstama iš 2017 m. suaugusiems ir jaunimui Didžioje salėje pastatyto ir Auksiniam scenos kryžiui nominuoto spektaklio „Kryptis“. Beje, naująjį spektaklį kuria ir ta pati, režisierės „Krypčiai“ suburta komanda: dailininkė – Cerice Guyon (Prancūzija), kompozitorius – Thomas Demay (Prancūzija), „Lėlės“ aktoriai – Sigita Mikalauskaitė, Lijana Muštašvili, Asta Stankūnaitė, Deivis Sarapinas. Prie jų taip pat prisijungė aktorės Erika Gaidauskaitė ir Elvyra Piškinaitė bei šviesų dailininkas Felix Battailon (Prancūzija).

Pasak spektaklio režisierės, lėlininkės Jūratės Trimakaitės: „Kalbėdami apie mirtį, dažniausiai mes kalbame apie gyvenimą, jo vertę. Tad ir statydama šį spektaklį mirtį norėjau parodyti kaip natūralų gamtos procesą, cikliškumą, gyvybei reikalingą kaitą. Juk jeigu patys visko nekomplikuotume, gerokai lengviau išgyventume tam tikrus dalykus, turėtume daug mažiau fobijų... O Erlbrucho knygelėj man labiausiai patinka tai, kad ji neduoda jokių atsakymų, juk iš tiesų kalbėdami šia tema mes galim tik pasvarstyti, padiskutuoti.“

<<>>

Ramunė Balevičiūtė. APIE MIRTĮ - ŠVELNIAI. VAIKAMS // „7 meno dienos“, 2019 11 29

„Lėlės“ teatrui pakvietus, į Lietuvą iš Prancūzijos grįžusi lėlininkė Jūratė Trimakaitė su tarptautine komanda sukūrė jautrų, poetišką ir kartu žaismingą spektaklį „Antis, Mirtis ir tulpė“ pagal to paties pavadinimo Wolfo Erlbrucho paveikslėlių knygą (ją 2018 m. išleido „Odilės“ leidykla). Lėlių teatro spektaklį kurti pagal paveikslėlių knygą gana rizikinga, tačiau režisierė kartu su dailininke Cerise Guyon rado originalią išeitį: iš knygos jos „pasiskolino“ – bet nenukopijavo! – tik personažų Anties ir Mirties įvaizdžius, kas vaikams, varčiusiems knygelę, gali sukelti atpažinimo džiaugsmo, tačiau visą istoriją įvilko į kitokios vaizdo estetikos formą, o kartu suteikė jai papildomą prasminį lygmenį ir taip išryškino Erlbrucho pasakojime užkoduotą parabolę apie gyvenimo ir mirties susietumą.

Skaitykite daugiau: www.7md.lt

Programa