Arvydo Gudo fotografija

Spalio 16 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 20 min. (vienos dalies)
Premjera – 2022 m. gegužės 20 d.

Juozo Miltinio dramos teatras

Vienos dalies drama „Aliaska“ pagal Haroldo Pinterio pjesę

Režisierius – Augustas GORNATKEVIČIUS
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Simona DAVLIDOVIČIŪTĖ
Kompozitorius – Jokūbas TULABA
Choreografė-judesio koordinatorė – Gintarė ŠMIGELSKYTĖ
Vaizdo projekcijų autorius – Paulius JAKUBĖNAS
Šviesų dailininkas – Julius KURŠIS
Šviesų dailininko asistentas, operatorius – Renaldas BARTULIS
Režisieriaus asistentė – Kotryna SIAURUSAITYTĖ

Vaidina: Ligita KONDROTAITĖ, Emilis PAVILIONIS, Ieva BRIKĖ, Lolita MARTINONYTĖ, Laimutis SĖDŽIUS.

Bilieto kaina – 11; 13 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems – 9; 11 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt

Jaunosios teatro kartos režisierius Augustas Gornatkevičius savo naujajam spektakliui Juozo Miltinio dramos teatre pasirinko Haroldo Pinterio pjesę „Aliaska“. Vieno įtakingiausių šiuolaikinės dramaturgijos atstovo, Nobelio literatūros premiją pelniusio anglų dramaturgo pjesė pasižymi santūriu, taupiu pokalbiu bei pauzėmis, perteikiančiomis daugiau, nei žodžiai. Pauzėmis, kurios svarbios ne tik tekstui, bet ir pasakojamai istorijai.

Mene apstu pavyzdžių, kuomet vykstant pasaulinėms katastrofoms ir epidemijoms, kūrėjai atsigręžia į fantastikos, futurizmo žanrus. Ne išimtis ir mūsų pandeminis laikas, neseniai sukėlęs didžiulį susidomėjimą zombių apokalipsės tematikos filmais. Visgi subtilesnė ir net Lietuvos teatre dažnai sutinkama tema – individo atskirtis ir miego būsena. Izoliuotas, savo laiko ir gyvenimo nevaldantis žmogus tampa mūsų šiandienos savijautos atspindžiu.

Taip savo laiku (1982 m.) šalia legendinių Michaelo Jacksono „Thriller“ zombių atsirado Pinterio „Aliaska“, kurioje aprašoma miego epidemija. Ši realybėje egzistuojanti liga paskutinį kartą fiksuota prieš 100 metų, kaip ispaniškojo gripo pandemijos pasekmė. Nenuostabu, jog slūgstant dabartinei pandemijai, imamės sau artimų įvaizdžių, kalbančių apie praėjusios traumos pasekmes ir išliekamuosius reiškinius.

Jaudinanti vienos moters likimo istorija žiūrovą veikia tiek emociškai, bandant susitapatinti ir įsigyventi į jos jausmus, tiek ir simboliškai. Miego liga tampa dramaturgo, o kartu ir režisieriaus įrankiu kalbėti apie gyvenimo tėkmės suvokimą, brandą kaip sustabarėjimą ir prarastą žmogaus laiką.

Programa