B.Ivanauskas

Spalio 1 d. 18.00 val.

Trukmė – 1 val. 30 min.
Premjera – 2021 m. rugsėjo 5 d.

2020 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtojo Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Apie ką visa tai?“ pagal Gintaro Grajausko eilėraščius ir asmenines aktorių istorijas.

Režisierius – Balys IVANAUSKAS, Artūras DUBAKA
Scenografė – Elžbieta KVAŠYTĖ
Kompozitorius – Artūras DUBAKA
Šviesų dailininkas – Julius KURŠIS

Vaidina: Artūras DUBAKA, Balys IVANAUSKAS, Emilija JAUJININKAITYTĖ, Justina NEMANYTĖ.

*Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas (80 vietų), būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 29 d.
el. adresu ramune.butkiene@varena.lt arba tel. 8 647 34 202

Poetinė satyrinė drama „Apie ką visa tai?“ – tai kūrinys, bandantis išsiaiškinti, kas ir kokie yra tie lietuviai. Šis teatrinis vyksmas mozaikos principu sudėliotas iš Gintaro Grajausko eilėraščių bei gyvos muzikos intarpų. Tai – žvilgsnis į mūsų pačių gyvenimo fragmentus ir pustonius: kasdienišką buitį, vienatvę, meilės troškulį ir t. t. 

Poezijos kalba scenoje leidžia išsakyti mintį labai koncentruotai, išgrynintai. Šiuolaikinė poezija artima kasdieniškai kalbai, susiliedama su aktorių pasakojamomis istorijomis sudaro vientisą kūrinį, kuriame žiūrovui nematyti aiški skirtis tarp istorijų, eilėraščių pradžios ar pabaigos. Toks naujas eilių skaitymo būdas pritraukia žiūrovą, kuris poezija paprastai nesidomi, ir laužo stereotipinį poetinio vakaro įvaizdį. Programoje daug komizmo, satyros, asmeniško ryšio su publika bei muzikos. 

Kūrinys skirtas jaunimui nuo 16 m. ir suaugusiems. Mūsų tikslas – lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai. Parodant, kad  šis žanras gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas. Mes kalbame jaunam žmogui suprantama kalba, išryškindami šio žanro žaismingumą ir vertę bei parodydami, kad poeziją matyti galima visur, ji yra aplink mus: gatvėje, virtuvėje, kai einame apsipirkti.

Siekiame paskatinti jauną žmogų domėtis lietuvių poezija, atskleidžiant jos žavesį ir kasdienį taiklumą.

Programa

Visa programa