SPRENDZIANT HEDA Laura Vanseviciene Vilniaus mažasis teatras

Spalio 7 d. 18.00 val. 

Trukmė – 3 val. 50 min. (II dalių spektaklis)
Premjera – 2020 m. lapkričio 26 d.

Valstybinio Vilniaus mažasis teatras 

PREMJERA „Sprendžiant Hedą“ pagal šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Jono Kleino pjesę 

Režisierė – Uršulė BARTOŠEVIČIŪTĖ
Pjesės autorius – Jon KLEIN
Iš anglų kalbos vertė – Aleksandra FOMINAITĖ
Videomenininkė  – Ieva GRAŽYTĖ
Kostiumų dailininkė – Liucija KVAŠYTĖ
Kompozitorė – Marija PAŠKEVIČIŪTĖ
Šviesų dailininkas – Vilius VILUTIS
Scenografijos inžinierius – Lukas STROLIA
Režisierės asistentė – Greta ŠTIORMER

Vaidina: Kamilė PETRUŠKEVIČIŪTĖ (Heda Gabler), Tomas KLIUKAS (Jorgenas Tesmanas), Eglė GABRĖNAITĖ (teta Julija), Vytautas RUMŠAS (jaun.) (teisėjas Brakas), Adelė ŠUMINSKAITĖ (Tėja Elvsted), Karolis KASPERAVIČIUS (Eilertas Liovborgas), Scenos darbininkas (scenos darbininkas).

Daugiau apie spektaklį

Bilieto kaina – 10; 12 Eur. Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietai.lt (N-18).

Perspėjimas: spektaklio metu vartojama necenzūrinė leksika, keiksmažodžiai, yra smurto scenų, naudojami tabako gaminiai.

Pirkti

Spektaklio „Sprendžiant Hedą“ centre – žmogus, žinantis savo „galiojimo laiką“, atsidūręs baugaus klausimo, „ką daryčiau, jeigu žinočiau, kada mirsiu“, akivaizdoje. Tai yra tragikomedija apie žmogų, bandantį pasipriešinti savo „autoriui“, aukštesnei jėgai, dievams, likimui, tačiau nenumaldomai ir kryptingai judantį susinaikinimo link.

Amerikiečių dramaturgo ir scenaristo Jono Kleino pjesė yra garsiosios Henriko Ibseno dramos „Heda Gabler“ interpretacija. Heda klausia, ar įmanoma pasipriešinti jai skirtam likimui, peržengti kažkieno kito primestas socialinio statuso, lyties ir kitokias ribas. Kaip sako režisierė Uršulė Bartoševičiūtė: „Hedos pasipriešinimą Ibseno pjesei galime globalizuoti ir laikyti žmogaus valios pastanga priešintis galios sistemoms, darbo vietų hierarchijai, socialiniam statusui ir t. t.“

Šiemet režisūros magistrantūros studijas baigusios Uršulės Bartoševičiūtės kūryboje tai jau antrasis darbas, žaidžiantis su XIX amžiaus dramaturgais-klasikais. 2019 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji pristatė spektaklį „Sniegas. Moteris. Dvikova“, pagal Viliamo Klimačeko pjesę „Čechovas – boksininkas“. Režisierė su uždegančia scenine energija žaidžia kultūros archetipais ir įtaigiai įpina juos į šiuolaikinio pasaulio vaizdinius, išsakydama kritinį požiūrį į tikrovę –informacijos, tekstų, kontekstų ir citatų sąvartyną.

Programa

Visa programa