Batsiuviai foto D.Matvejev Nac. Kauno dramos teatras

Spalio 9 d. 18.00 val. 

Trukmė – 2 val. 30 min. (II dalių spektaklis)
Virtuali premjera – 2020 m. lapkričio 29 d. 18 val.

Teatro „Utopia“ ir Nacionalinio Kauno dramos teatro koprodukcija  

„BATSIUVIAI“ pagal Stanislavą Ignacą Vitkevičių

Režisierius – Antanas OBCARSKAS
Dramaturgas – Laurynas ADOMAITIS
Scenografijos dailininkė – Lauryna LIEPAITĖ
Kostiumų dailininkas – Juozas VALENTA
Kompozitorius – Rolandas VENCKYS
Vaizdo menininkė – Saulė BLIUVAITĖ
Režisieriaus asistentas – Deivydas VALENTA
Vertėja – Irena ALEKSAITĖ

Vaidina: Gytis IVANAUSKAS (Sajetanas Tempė), Saulius ČIUČELIS (Skurvis), Deividas BREIVĖ (Pameistrys), Mantas BENDŽIUS (Pameistrys), Augustė ŠIMULYNAITĖ (Kunigaikštienė), Aistė ZABOTKAITĖ (vaizdo kameros operatorė), Saulė SAKALAUSKAITĖ (vaizdo kameros operatorė), Motiejus IVANAUSKAS (Šokėjas), Marius Karolis GOTBERGAS (Šokėjas).

Bilieto kaina – 10; 12 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams ir neįgaliesiems – 8; 10 Eur.
Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.tiketa.lt

Pirkti

Pastatymas – Lietuvos kultūros tarybos remiama Nacionalinio Kauno dramos teatro ir teatro „Utopia“ koprodukcija. Spektaklis įgyvendinamas kartu su Adomo Mickevičiaus instituto ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje parama.

„Batsiuviai“ yra tarp realybės ir absurdo balansuojantis spektaklis-vizija, kuriame kūrėjai klausia, ką veikia batsiuviai, kai batų siūti daugiau nebereikia? Šiandien batų yra tiek daug ir jie atkeliauja iš taip toli – dažniausiai iš tolimųjų Rytų, ir, panašu, kad pačių batsiuvių tiesiog niekam nebereikia – kaip kokios atgyvenusios profesijos ar pagyvenusio žmogaus. Kas yra batai batsiuviams, kurie nebesiuva batų? Stanislavas Ignacas Vitkevičius, kitaip žinomas kaip Witkacy, viena spalvingiausių lenkų kultūros asmenybių – filosofas, meno teoretikas, rašytojas, dramaturgas, fotografas, tapytojas, savotiškas XX a. menininko etalonas, pateikęs stebėtinai tikslias įžvalgas šiandieninės tikrovės atžvilgiu, parodęs pribloškiantį sugebėjimą plačiai diagnozuoti savo laikmečio ligas ir būsimo amžiaus blogį. Pagrindinė spektaklio tema yra visuomeninių situacijų ir individo asmeninės būklės pasikeitimai prieš ir po revoliucijų – kai batsiuviams nebereikia siūti batų, jie įvykdo revoliuciją ir paima valdžią. Jie buvo engiami ir nebereikalingi, o dabar yra valdantieji, bet ar jie gali ką nors pakeisti? O gal taip pat susirgs savo engėjų dvasios ligomis? Nepaisant revoliucijų, Witkacy diagnozuoja žiaurią tiesą – vieninteliai nesikeičiantys dėmenys kasdienybėje yra nuobodulys bei nepasitenkinimas esama situacija. Dabarties pasaulis panašus į Witkacy „Batsiuvių“ pasaulį – stiprėja nuobodulys, revoliucinės nuotaikos ir nepasitenkinimas. Kokia revoliucija laukia mūsų?

Programa

Visa programa