2019 m. | Archyvas

Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalis ir premijos įteikimas Varėnoje

Nominacijos ir laureatai

Festivalio uždarymo šventėje kalba dramaturgė Birutė Kapustinskaitė.

Birutei Kapustinskaitei už spektaklio „Terapijos“ dramaturgiją Oskaro Koršunovo teatre.

Spektaklio ,,Helverio naktis“ duetas Laima Akstinaitė (I eil. penktoji iš kairės) ir šalia Paulius Pinigis su festivalio nominacijų komisija.

Klaipėdos jaunimo teatrui už sėkmingą aktorių Laimos Akstinaitės ir Pauliaus Pinigio duetą spektaklyje „Helverio naktis“ pagal Ingmaro Villkvisto pjesę (rež. Valentinas Masalskis).

Viduryje − aktorius Aurimas Bačinskas su ,,Angelu“, kairėje − Eugenijus Guntulionis, dešinėje – Algirdas Guntulionis.

Giminių prizas ,,Angelas“ įteiktas Aurimui Bačinskui už sukurtą vaidmenį ,,Labaiteatro“ spektaklyje ,,Įsilaužėlis“ pagal Matso Wahlio romaną (inscenizacijos autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė).

Prizą  už ,,Sėkmingą festivalio debiutą“ Agnei Sunklodaitei įteikia  aktorė, režisierė Elena Savukynaitė.

,,Sėkmingas festivalio debiutas“ − „Labaiteatro“ spektaklis Įsilaužėlis pagal Matso Wahlio romaną (inscenizacijos autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė).

Jonė Dambrauskaitė  apdovanota kaip ,,Geriausia antraplanio vaidmens aktorė“.

,,Geriausia antraplanio vaidmens aktorė“ − Jonė Dambrauskaitė už fru Gregorijus vaidmenį Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje „Daktaras Glasas“ pagal Hjalmaro Sӧderbergo romaną (inscenizacijos autorius ir režisierius − Rolandas Kazlas).

Įteikia aktyviausieji festivalio žiūrovai Ona ir Gintaras Augustinavičiai.

,,Geriausias festivalio jaunasis aktorius“ Matas Dirginčius  už sūnaus vaidmenį Kauno miesto kamerinio teatro spektaklyje „Vėjo prigimtis“ pagal Amos Oz apsakymą  (rež. Gildas Aleksa).

,,Geriausia jaunoji festivalio aktorė“ − Gabrielė Ladygaitė už vaidmenį Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Šventė“ (režisierius ir scenaristas − Agnius Jankevičius).

Režisieriui Kirilui Glušajevui už puikų aktorių ansamblį spektaklyje „Terapijos“ Oskaro Koršunovo teatre. 

Prizą ,,Geriausia spektaklio scenografija“ pelnė Artūras Šimonis  už scenografijas Klaipėdos dramos teatro spektakliui „Paradas“ (rež. Povilas Gaidys) ir Alytaus miesto teatro spektakliui „Skrudžo gatvės angelai“ (rež. Arvydas Lebeliūnas).

,,Už geriausią spektaklių muziką“ apdovanotas Jonas Sakalauskas − Alytaus miesto teatro spektakliai „Skrudžo gatvės angelai“ ir „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo“ (rež. Arvydas Lebeliūnas).

Geriausias nepagrindinio vaidmens aktorius“ −  Rolandas Kazlas už pastoriaus Gregorijaus vaidmenį Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje „Daktaras Glasas“ pagal Hjalmaro Sӧderbergo romaną (inscenizacijos autorius ir režisierius − Rolandas Kazlas).

,,Geriausia festivalio aktorė“ − Birutė Mar  už vaidmenį ,,Solo“ teatro spektaklyje „Buda palėpėje“ pagal Julie Otsukos romaną (rež. Birutė Mar).

,,Geriausias festivalio aktorius“Remigijus Vilkaitis  už Jobo vaidmenį teatro „Meno fortas“ spektaklyje „Jobo knyga“ (rež. Eimuntas Nekrošius).

,,Geriausias spektaklis vaikams“ −  Alytaus miesto teatro  Skrudžo gatvės angelai (rež. Arvydas Lebeliūnas). 

,,Geriausias festivalio režisierius“ − šviesaus atminimo režisierius Eimuntas Nekrošius už spektaklio „Jobo knyga“ režisūrą teatre „Meno fortas“. 

,,Žiūrovų spektaklis“ – OKT pastatymas Terapijos (rež. Kirilas Glušajevas).

LR  kultūros ministerijos įsteigtos šviesaus atminimo režisierės Dalios Tamulevičiūtės premijos laimėtojai

Kalba režisierius Paulius Markevičius, 2019 m. laimėjęs scenos meno kūrinių konkursą.

2019 m. scenos meno kūrinių konkursui buvo pateikta 10 darbų. Už režisūros ir aktorinio meistriškumo darną, temos aktualumą premija skirta režisieriui (asociacija ,,Meno ir mokslo akademija“) Pauliui Markevičiui − sukurti spektakliui Albinosai pagal Zigmo Stankaus romaną ,,Kaip tampama albinosais“ apie karą Afganistane.

,,Žiūrovo nesistengsim įtikinti, norėsim pasiimti į kelionę po žmonių patirtis, į jų nugyventą pasaulį“, − sako Paulius Markevičius. 

,,Nepajėgtume atkurti Afganistano karščio, Afganistano kultūros, kvapo, spalvų, žmonių, manau, kad tai yra temos, tinkamos bet kur vykstančiam karui ir jame dalyvaujantiems žmonėms ir jų šeimoms. Temų centre atsiduria jauni žmonės, vaizduojam juos trimis etapais − kokie jų gyvenimai prieš karą, tarnavimas armijoje ir po“, − pasakojo režisierius.“ (,,Sukurti spektaklį įkvėpė karas Afganistane ir jo pasekmės“, Rūta Lankininkaitė, LRT.lt).  

Uždarymas

Dokumentai ir nuostatos

2019 Naujausi KM ministerijos konurso nuostatai.pdf

2019 DT festivalio spektaklių anonsai.pdf