2022 m. | Archyvas

Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalis

Nominacijos ir laureatai

„Aš gyvenu šiandien ir daugiau šios dienos nebus“ – sakė režisierė Dalia Tamulevičiūtė. Ir taip diena po dienos, spektaklis po spektaklio, visą spalio mėnesį trukęs, o spalio 30 d. palikdamas šviesų ir tyrą antspaudą mūsų krašto istorijoje, baigėsi jau 𝐗𝐈𝐈𝐈 𝐃𝐚𝐥𝐢𝐨𝐬 𝐓𝐚𝐦𝐮𝐥𝐞𝐯𝐢𝐜̌𝐢𝐮̄𝐭𝐞̇𝐬 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐮̨ 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐮̨ 𝐟𝐞𝐬𝐭𝐢𝐯𝐚𝐥𝐢𝐬.

Šiemet festivalis žavėjo režisierių, aktorių, scenografų, muzikos ir kitais kūrybiniais sprendimais. Ačiū, kad puoselėjate Dalios Tamulevičiūtės atminimą savo geriausiais meno kūriniais. Ačiū ir mūsų krašto žmonėms, pamilusiems ir į savo kultūrinį gyvenimą įsileidusiems teatrą ir šį festivalį.

Teatralizuotas festivalio uždarymas ir nominacijų įteikimas, kurį padovanojo aktorės Jurga Kalvaitytė, Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, buvo išties įspūdingas reginys!

𝐆𝐈𝐌𝐈𝐍𝐈𝐔̨ 𝐏𝐑𝐈𝐙𝐀𝐒, kurį įsteigė Eugenijus Guntulionis, skirtas aktorei 𝐎𝐧𝐚𝐢 𝐆𝐮𝐝𝐚𝐢𝐭𝐲𝐭𝐞𝐢 už vaidmenis Alytaus miesto teatro spektaklyje „Viešbutis „Renesansas“ (rež. Matteo Spiazzi).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀 𝐒𝐏𝐄𝐊𝐓𝐀𝐊𝐋𝐈𝐎 𝐒𝐂𝐄𝐍𝐎𝐆𝐑𝐀𝐅𝐈𝐉𝐀 – dailininkei 𝐆𝐢𝐞𝐝𝐫𝐞𝐢 𝐁𝐫𝐚𝐳𝐲𝐭𝐞𝐢 už scenografiją Valstybinio Kauno lėlių teatro spektaklyje „Dievų miškas“ pagal Balio Sruogos romaną „Dievų miškas“ (rež. Agnė Sunklodaitė).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀 𝐒𝐏𝐄𝐊𝐓𝐀𝐊𝐋𝐈𝐎 𝐌𝐔𝐙𝐈𝐊𝐀 – kompozitoriui 𝐆𝐚𝐛𝐫𝐢𝐞𝐥𝐢𝐮𝐢 𝐙𝐚𝐩𝐚𝐥𝐬𝐤𝐢𝐮𝐢 už muziką Keistuolių teatro spektakliui „Muzika 2“ (rež. Justas Tertelis);

𝐒𝐄̇𝐊𝐌𝐈𝐍𝐆𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐃𝐄𝐁𝐈𝐔𝐓𝐀𝐒 – režisierei 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐣𝐚𝐢 𝐋𝐞𝐨𝐧𝐨𝐯𝐚𝐢 už Kauno miesto kamerinio teatro spektaklį „Kvėpavimas“ pagal Dankano Makmilano pjesę „Plaučiai“.

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐉𝐀𝐔𝐍𝐀𝐒𝐈𝐒 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐈𝐔𝐒 – 𝐓𝐚𝐮𝐭𝐯𝐲𝐝𝐚𝐬 𝐆𝐚𝐥𝐤𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬, apdovanotas už Laerto vaidmenį Valstybinio Šiaulių dramos teatro „Man šiandien – Hamletas“ vienos dalies spektaklyje žmonėms nuo 14 metų ne tik V. Šekspyro „Hamleto“ motyvais (rež. Ieva Stundžytė).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐔𝐍𝐎𝐉𝐈 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐄̇ – 𝐀𝐢𝐬𝐭𝐞̇ 𝐙𝐚𝐛𝐨𝐭𝐤𝐚𝐢𝐭𝐞̇, apdovanota už sirenos vaidmenį Lietuvos nacionalinis dramos teatro pusiau dokumentinės tragikomedijos spektaklyje „Sirenų tyla“ (rež. Laura Kutkaitė);

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐍𝐄𝐏𝐀𝐆𝐑𝐈𝐍𝐃𝐈𝐍𝐈𝐎 𝐕𝐀𝐈𝐃𝐌𝐄𝐍𝐒 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐈𝐔𝐒 – 𝐍𝐞𝐫𝐢𝐣𝐮𝐬 𝐆𝐚𝐝𝐥𝐢𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬, apdovanotas už vaidmenis Valstybinio jaunimo teatro fantastinės dokumentikos spektaklyje „Rytoj buvo vakar“ (rež. Aidas Giniotis).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀 𝐍𝐄𝐏𝐀𝐆𝐑𝐈𝐍𝐃𝐈𝐍𝐈𝐎 𝐕𝐀𝐈𝐃𝐌𝐄𝐍𝐒 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐄̇ – 𝐍𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠𝐚 𝐕𝐚𝐫𝐧𝐞𝐥𝐲𝐭𝐞̇, apdovanota už vaidmenis Valstybinio jaunimo teatro fantastinės dokumentikos spektaklyje „Rytoj buvo vakar“ (rež. Aidas Giniotis).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐏𝐀𝐆𝐑𝐈𝐍𝐃𝐈𝐍𝐈𝐎 𝐕𝐀𝐈𝐃𝐌𝐄𝐒 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐈𝐔𝐒 – 𝐃𝐚𝐥𝐢𝐮𝐬 𝐒𝐤𝐚𝐦𝐚𝐫𝐚𝐤𝐚𝐬, apdovanotas už Mišelio Nole vaidmenį Keistuolių teatro spektaklyje „Muzika 2“ (rež. Justas Tertelis).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀 𝐏𝐀𝐆𝐑𝐈𝐍𝐃𝐈𝐍𝐈𝐎 𝐕𝐀𝐈𝐃𝐌𝐄𝐍𝐒 𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐄̇ – 𝐕𝐞𝐬𝐭𝐚 𝐒̌𝐮𝐦𝐢𝐥𝐨𝐯𝐚𝐢𝐭𝐞̇, apdovanota už Anos-Mari Roš vaidmenį Keistuolių teatro spektaklyje „Muzika 2“ (rež. Justas Tertelis).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐒𝐏𝐄𝐊𝐓𝐀𝐊𝐋𝐈𝐒 𝐕𝐀𝐈𝐊𝐀𝐌𝐒 𝐈𝐑 𝐉𝐀𝐔𝐍𝐈𝐌𝐔𝐈 – Valstybinio jaunimo teatro fantastinės dokumentikos spektaklis „𝐑𝐲𝐭𝐨𝐣 𝐛𝐮𝐯𝐨 𝐯𝐚𝐤𝐚𝐫“ (𝐫𝐞𝐳̌. 𝐀𝐢𝐝𝐚𝐬 𝐆𝐢𝐧𝐢𝐨𝐭𝐢𝐬).

𝐉𝐀𝐔𝐍𝐈𝐌𝐎 𝐊𝐎𝐌𝐈𝐒𝐈𝐉𝐎𝐒 𝐒𝐈𝐌𝐏𝐀𝐓𝐈𝐉𝐔̨ 𝐏𝐑𝐈𝐙𝐀𝐒 atiteko 𝐕𝐚𝐥𝐬𝐭𝐲𝐛𝐢𝐧𝐢𝐨 𝐊𝐚𝐮𝐧𝐨 𝐥𝐞̇𝐥𝐢𝐮̨ 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐨 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢𝐮𝐢 „𝐃𝐢𝐞𝐯𝐮̨ 𝐦𝐢𝐬̌𝐤𝐚𝐬“, pastatytam pagal Balio Sruogos romaną „Dievų miškas“ (rež. Agnė Sunklodaitė).

𝐆𝐄𝐑𝐈𝐀𝐔𝐒𝐈𝐀𝐒 𝐑𝐄𝐙̌𝐈𝐒𝐈𝐄𝐑𝐈𝐔𝐒 – 𝐀𝐠𝐧𝐞̇ 𝐒𝐮𝐧𝐤𝐥𝐨𝐝𝐚𝐢𝐭𝐞̇, Valstybinio Kauno lėlių teatro spektaklio „Dievų miškas“ pagal Balio Sruogos romaną „Dievų miškas“ režisierė.

𝐙̌𝐈𝐔̄𝐑𝐎𝐕𝐔̨ 𝐒𝐏𝐄𝐊𝐓𝐀𝐊𝐋𝐈𝐒 – 𝐊𝐞𝐢𝐬𝐭𝐮𝐨𝐥𝐢𝐮̨ 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐨 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢𝐬 „𝐌𝐮𝐳𝐢𝐤𝐚 𝟐“ (𝐫𝐞𝐳̌. 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐓𝐞𝐫𝐭𝐞𝐥𝐢𝐬).

Uždarymas

Interviu

su Dalios Tamulevičiūtės dešimtuko aktoriais Dalia Storyk, Vidu Petkevičiumi ir Remigijumi Vilkaičiu.